Rusya'daki Türk avukat - Ücretsiz hukuki danışmanlık

Rusya'da bir Türk avukatın ücretsiz danışmanlığı, Rusya Federasyonu topraklarında herhangi bir şehirde Türk vatandaşlarına hukuki yardım ve hukuki hizmetler (Ofislerimiz Moskova, St. Petersburg ve diğer Rus şehirlerindedir).

Kayıt olmadan doğrudan bu siteden ücretsiz olarak hukuki danışmanlık alabilirsiniz, sorunuzu aşağıdaki forma bu sayfaya yazın. Hızlı bir şekilde cevap vereceğiz ve yardımcı olacağız.

 

Ayrıca +79267877933 cep telefonunuza veya advokatorium@mail.ru adresine e-posta göndermek için herhangi bir haberciyi kullanabilirsiniz.

Türkiye'de ücretsiz hukuki danışmanlık

Rusya'daki sorunlar ve görevlerle ilgili olarak Türk vatandaşlarına hukuki hizmetler sunuyoruz:

 

 • Rusya'da Miras
 • Uçuşlar için geri ödemeler ve turizmle ilgili sorunlar
 • Rus şehirlerinde gayrimenkul satışı için sözleşmeler
 • Rusya vatandaşlarından aile boşanmaları ve nafakanın geri alınması
 • Rus vatandaşlığı ve oturma izni alınması
 • Emeklilik ve devletten yapılan ödemeler
 • Rusya'da mal alımları ve Rus satıcılarla sorunlar
 • Rusya'da cezai ceza sorunları
 • Taşıma sorunları
 • Tahkim mahkemelerinde kuruluşlar arasındaki ticari uyuşmazlıklar

 

Miras
Rusya'da miras nasıl kabul edilir, mirasçıların haklarının korunması, mirasçılarla anlaşmazlıklar, taşınmaz mirasın yönetimi ve durumu
 
Rusya'da kayıt ve iş yapmak
Rusya'da bir şirketin tescili, defter tutma ve vergi raporlaması, iş ve şirket mülkünün alım satımı, kurumsal sorunların çözülmesi
 
Rusya'da turist ve göçmenlerin korunması
Aldatıldıysanız, parayı iade etmeyin, göçmenlik ve pasaport sorunları veya Polisle sorun - biz yardımcı olacağız
 
Nasıl çalışıyoruz?
Sorunuzu doğrudan sayfaya kendi dilinizde yazın, çok hızlı yanıt veriyoruz. Herhangi bir konuda soru sorabilirsiniz, hangi yasanın uygulanacağına ve sorunun nasıl çözüleceğine biz kendimiz karar veririz. Genellikle Rusya'daki sorunları çözmek için gelmenize gerek yoktur, sadece avukatımız için bir vekaletname vermeniz yeterlidir, Rusya'ya gelmemeniz için her zaman tüm işleri yapmaya çalışıyoruz.

Türkçe Rus mevzuatı

Rusya Federasyonu'nun herhangi bir mevzuatını Türkçe olarak bulmanız gerekiyorsa, size yardımcı olacağız, Rusya'daki mevzuat çok geniş ve karmaşıktır, ancak ihtiyacınız olan her şeyi bulup Türkçe'ye çevireceğiz, ücretsiz danışmanlık hizmeti vereceğiz, noter tasdikli tercüme hazırlayacağız. , sizin için adli uygulama bulun . Çoğu zaman, ticari davalar, gayrimenkul alımı veya kiralanması, Rus örgütlerinin oluşturulması ve kurumsal meseleler hakkında Rus mevzuatını araştırmamız isteniyor.

Rus mahkemesine nasıl başvurulur

Haklarınız ihlal edilmişse, işiniz bir Rus şirketi ile sözleşme yapmışsa ve sorunlar varsa, mahkemeye gitmenize, icra memurlarıyla çalışmanıza, zarar ve kayıpları gidermenize, bir anlaşma yapmadan önce Rus şirketlerini kontrol etmenize yardımcı olacağız. Rusya'nın herhangi bir şehrinde çalışıyoruz Rusya'nın tüm şehirlerinde çok sayıda farklı avukatımız var, devlet kurumları, noterler ile sürekli çalışıyoruz ve sizin için gerekli belgeleri almaya hazırız.

Bir Rus şirketinden borç nasıl tahsil edilir

Bir Rus şirketinden borç tahsil etmeniz gerekiyorsa, o zaman Rus mahkemesinde borcu tahsil etmek için bir Rus hukuk firması kiralamak doğru karar olacaktır, çünkü bir Rus kararını uygulamak Türkiye'de dava açmaktan daha hızlı ve daha kolay olacaktır. , ardından Rusya'da bir Türk mahkemesinin kararını tanımak için para ve altı ay harcar.

Duruşmanın herhangi bir aşamasında size yardımcı olacağız veya tüm davayı biz yürüteceğiz, tek ihtiyacınız olan bize bir vekaletname göndermek. Bir şirketseniz (işletme), çoğu dava, borçlunun yasal adresinin bulunduğu yerdeki tahkim mahkemesi tarafından değerlendirilir.

Bir birey iseniz, mahkeme, taleplerinizin kategorisine ve taleplerin miktarına bağlıdır. Herhangi bir sorunuz varsa - sorun, ücretsiz danışacağız.

Bir Rus mahkemesinde bir davanın değerlendirilme süresi yaklaşık 6 aydır, bir davanın masrafları düşüktür (Avrupa veya ABD ile karşılaştırıldığında). Sözleşmeleri veya diğer belgeleri advokatorium@mail.ru adresine gönderin, ücretsiz olarak analiz edelim, bir strateji geliştirelim ve işin maliyetini sizin için hesaplayalım.

Rus Tahkim Mahkemesinde nasıl dava açılır

ADIM 1. Tahkim mahkemesine belgeleri göndermeden önce davalıya bir talep gönderin. Bir talebin, bir talebin zorunlu bir unsuru olduğunu unutmayın. Hak talebi olmadan, talep: iade edilecektir (madde 5, bölüm 1, Rusya Federasyonu Tahkim Usul Kanunu'nun 129. maddesi); üretim zaten başlamışsa dikkate alınmayacaktır (Madde 2, Kısım 1, Rusya Federasyonu APC'nin 148. maddesi). Bu, ihlal edilen hakların geri alınması sürecini geciktirecektir.

ADIM 2. Bir tahkim mahkemesine dava açmadan önce, anlaşmazlığın yargı yetkisine karar verin. Genel bir kural olarak, davalının bulunduğu yerdeki mahkemeye dava açılır. Sözleşmenin şartlarını dikkatlice inceleyin ("Uyuşmazlık Çözümü" bölümü). Hakem mahkemesinin dava açabileceği şartlar olabilir. Sözleşmeye dayalı yargı kuralları, Rusya Federasyonu Tahkim Usul Kanunu'nun 37. Maddesinde belirtilmiştir. Rusya Federasyonu'nun her bir konusunda sadece bir tahkim mahkemesi bulunduğundan, tanımı zorluk yaratmayacaktır. Davalının bir şubesi varsa ve talep faaliyetlerinden kaynaklanıyorsa, davacı bu şubenin veya temsilciliğin bulunduğu yerdeki mahkemeye dava açabilir (Rusya Federasyonu Tahkim Usul Kanunu'nun 36. maddesinin 5. kısmı).

ADIM 3. Tahkim mahkemesine bir talepte bulunmadan önce, hazırlıkta herhangi bir hata olup olmadığını kontrol edin. İddia şunları içermelidir: başvurunun satıldığı tahkim mahkemesi; davacı ve davalı hakkında bilgiler (sizin bildiğiniz tüm veriler - TIN, PSRN, adresler, e-posta). Birleşik Devlet Tüzel Kişiler Sicilinden alıntıda belirtilen davalının bilinen tüm adreslerini, sözleşme ayrıntılarını, faturaları, teminat mektuplarını vb. listeleyin. Üçüncü şahısları ve iddianın konusuyla olan ilişkilerini belirtin; iddiaların konusu ve dayandıkları koşullar; talebin fiyatı ve tutarının hesaplanması (borç, ceza, para cezası, faiz); mahkemeye gitmeden önce talep prosedürüne uygunluk hakkında bilgi; ekli belgelerin listesi (Rusya Federasyonu Tahkim Usul Kanunu'nun 125. Maddesi). Yapıya saygı gösterin ve açıklayıcı kısma özellikle dikkat edin. Metin Metni mantıksal bir sırayla belirtin. Belirtiniz: Taraflar arasında ne tür bir ilişki ortaya çıktı, iddiaların özü nedir (davalı hangi hakları ihlal etti). Noktaya yazın ve iddiada belgelerin belirli ayrıntılarına bakın (sözleşmelerin sayıları ve tarihleri, faturalar, eylemler, mektuplar). Hangi hukuk kurallarının iddianın konusu ile ilgili olduğu. Örneğin, bir tedarik sözleşmesi kapsamında kurtarma hakkında konuşuyorsak - Rusya Federasyonu Medeni Kanunu'nun tedarik (Madde 506), kiralama (Madde 606), sözleşme (Madde 702), vb. Gereksinimler nelerdir, mahkemeden ne istiyorsunuz. Tahsil edilmesini istemeyi planlıyorsanız, medeni sorumluluk önlemlerini (kayıp, faiz) ayrıca belirtin. Davanın koşullarının kaotik bir tanımının bu koşulları değerlendirmeyi çok daha zor hale getirdiğini unutmayın. Belirli bir durumla doğrudan ilgili olmayan bilgilerle iddiayı aşırı yüklemeyin.

ADIM 4. Tahkim mahkemesine başvurma talebini hazırlarken, belgeyi imzalayın. Örgüt başkanı talebi bizzat imzalar ve mührü yapıştırır. Talep, usulüne uygun olarak yürütülmüş bir vekaletname ile bir temsilci tarafından da imzalanabilir. Bu durumda, vekaletnamenin, temsilcinin tahkim mahkemesine bir talep beyanı imzalama ve sunma hakkını açıkça belirttiğinden emin olun (Rusya Federasyonu Tahkim Usul Kanunu'nun 62. Maddesi). Ek olarak, temsilci daha yüksek bir yasal eğitime sahip olmalıdır - vekaletnameye ek olarak, talebe diplomanın onaylı bir kopyasını ekleyin.

ADIM 5. Tahkim mahkemesine başvuru yapmak için bir sonraki hazırlık aşaması: Talep fiyatının hesaplanmasını kontrol edin. Devlet vergisini, Rusya Federasyonu Vergi Kanunu tarafından belirlenen miktarda ödeyin. Rusya Federasyonu Vergi Kanunu'nun 333.21. Maddesi, hem sabit ücretler hem de talebin değerine göre hesaplananlar sağlar.

ADIM 6. İddia ile birlikte belgeleri tahkim mahkemesine sunmadan önce, bunların doğru bir şekilde yürütüldüğünden emin olun (Rusya Federasyonu Tahkim Usul Kanunu'nun 126. Maddesi). Genel bir kural olarak, iddiaya aşağıdakiler eşlik eder: davalıya bir kopyasının gönderilmesine ilişkin makbuz; devlet vergisinin ödenmesine ilişkin belge; davacının konumunu kanıtlayacak ve onaylayacak belgeler; devlet tescil belgesi ve Birleşik Devlet Tüzel Kişiler Sicilinden (EGRIP) alıntı; nakliye makbuzu ile talep; talebi imzalamak için vekaletname (eğer başvuru şirket başkanı tarafından imzalanmadıysa); temsilcinin yüksek hukuk eğitimi diplomasının bir kopyası. Belgelerin tahkim mahkemesine nasıl sunulacağına dair bir kural vardır. Orijinalleri veya uygun şekilde onaylanmış kopyaları gönderin. Mahkeme fotokopileri kabul etmeyecektir. Sete herhangi bir belge dahil edilmezse, eksiklikler giderilene kadar talep hareketsiz kalacaktır (Rusya Federasyonu Tahkim Usul Kanunu'nun 128. Maddesi).

ADIM 7. Tahkim mahkemesine dava açmadan önceki son adım, davalıya ve (varsa) üçüncü kişilere bir dizi belge göndermektir. Uygulamanın gösterdiği gibi, sanıklar genellikle davacının iddiayı doğrulayan belgelerin kopyalarını almadığına atıfta bulunur, bu nedenle bu tür olaylardan kaçınmak için ekin açıklamasını içeren bir belge paketi gönderin. Bu, mahkemenin mektupta gerçekte ne gönderildiğini belirlemesini kolaylaştıracaktır. Sadece sahip olmadığı belgeler davalıya gönderilmelidir (Rusya Federasyonu Tahkim Usul Kanunu'nun 1. maddesi, 1. kısmı, 126. maddesi). Örneğin, davalı ile akdedilen sözleşmenin bir nüshasının davalıya gönderilmesine gerek yoktur, çünkü bu nüsha işlemin diğer tarafında olduğu aşikardır. Tahkim mahkemesine bir talepte bulunurken, ona şunları ekleyin: mektubun takip numarasını içeren posta makbuzunun bir kopyası; ek açıklaması; iade makbuzu (mektup iade edilirse). Tahkim mahkemesine dava açma yöntemi ne olursa olsun bu gerekliliklere uyulmalıdır.

Ücretsiz yasal tavsiye

Rusya'da yasal hizmetlere ihtiyacınız varsa veya Rusya topraklarında bir sorunla karşı karşıya kalırsanız, uzmanlarımız size hızlı ve verimli bir şekilde ücretsiz danışmanlık yapacak ve çeşitli alanlarda profesyonel hizmetler sağlayacaktır. Sorunuzu bu sitedeki aşağıdaki form aracılığıyla yazabilirsiniz. Hızlı bir şekilde cevap vereceğiz!

 

refresh 745

Задать вопрос юристу или оставить свой комментарий

Юрист может сам перезвонить Вам, если укажите номер телефона и город. Телефон не публикуется! Без указания номера телефона - ожидайте ответ на этой странице.

Консультации
32

 • Moskova

  Şu anda çalışmış olduğum Gazprom taşeronu “ Промфинстрой “ şirketimde kaldığım otele geç girdiğim için maaşımdan 100.000 rublelik kesinti yapıldı ve 2.034 dolar maaşımı alamıyorum, paramı alabilme konusunda yasal haklarımı kullanmak için hukuki hizmetinizi almak istiyorum.

  refresh Ответить 24.02.2024  
 • Дежурный юрист  refresh  Moskova

  Merhaba, imzalanmış bir iş sözleşmeniz var mı?

  refresh Ответить 24.02.2024  
 • Türkiye

  Merhaba dün eşim tutuklandı Rusya da aranması varmış burda onu aldıklarından sonra hiçbir şekilde göstermediler ve görmeme bile izin vermediler Şuan nerede olduğunu bilmiyorum davası ne hakkında bilmiyorum ne yapacağımı bilmiyorum benim ondan başka kimsem yok

  refresh Ответить 05.01.2024  
 • Дежурный юрист  refresh  Türkiye

  O şimdi nerede? Tam adres nedir?

  refresh Ответить 05.01.2024  
 • Гость

  slmlar. ÖZCAN BİLGİN ANTALYA DAN bir rus vatandaşı. azeri türkü ike evlilik 1.yıl 10 oldu türkiyede iş konusu daralınca OTOMOTİV ve sebze nmeyve işi ike UGRAŞIYORUM. bu kadın ONUNLA İKE RUSYA GELMEMİ DAHA İYİ BİR HAYAT OLUR DİYE ISRAR VE ONUN EVLİLİĞİ DEVAM EDME ŞARTI İLE BENİ İKNA EDDİ...FAKAT BURAFA HER ŞEYİ SATTIP PARAYI USDT OLARAK RUSYAYA CIKARMAK İCİN EŞİM İN HESABI OLDUGUNDAN RUSYADA 280.000 USD. O ZAT IN HESABINA YOLLATTIM VE RUSYA UCTUK RUSYADA 5. GÜNDE PARALAR BENİM BEN SANA BURADA BİR PARA VERMEM VE BENDE PARAN YOK DEDİ VE BİZİM BU GECEN ZAMANDA EVİLİLK RUSYADA GÖSTERDİK ZAKS EVLENME DAİRESİNDE VE TÜM EVRAKLAR NOVOROSSİYSK NOTERDE YAPTIRDIM CEVİRİ KADIN BANA OTURUM YAPMAMAK İCİN YAKLAŞIK 1 AY OYALADI BEN İŞ YAPMICAKSAK BURADA NE İŞİMİZİN OLDUGU SÖYLEDİM SSÜREKLİ BENİ TEHTİT EDEREK BU PARA BENİM SADECE BEN İSTERSEM VERECEĞİM YADA DEPORT TEHTİDİ OLDUM ARTIK PİSİKOLOJİM KALMADI ANTALYA Kİ İŞ ADAMI CEBİNDE 2000 RUBLE İLE SOKAKTA VE ONA ARTIK YA BOŞANMA YAPIP PARALARI İADESİ İSTEDİM. KADIN PARAYI VERMEMEK İCİN DİRENDİ FAKAT ZOR DA OLSA 180.000USD Uİ TÜRKİYE YOLLATTIM ŞUAN 100.000 USD DOLANDIRILDIM..VİZEM BİTTİĞİ İCİN TÜRKİYE DEYİM... VE ŞİMDİ BENİM TELEFONUÖU ENGELLEYİP VATSAPTAN BANA HAKARET VE PARAMIN ONUN OLDUGUNU. EVİLİĞİN BİTTİĞİNİ BOŞANMASADA OLUR. PARAYI AKRABASININ ÜSTÜNE AKTARACAGINI YAZIYOR....*************..BU İŞ DAVA İCİN YARDIM BEKLİYORUM..

  refresh Ответить 02.01.2024  
 • Дежурный юрист  refresh  Гость

  Şu anda neredesin? Avukatınızın çalışmasından nasıl bir sonuç görmek istersiniz?

  refresh Ответить 02.01.2024  
 • Moscow

  I would like to speak a lawyer in English or Turkish about a problem i have with the company i was working for

  refresh Ответить 22.08.2023  
 • Дежурный юрист  refresh  Moscow

  Tell us in detail about the problem. Write.

  refresh Ответить 22.08.2023  
 • karabük

  Merhaba turk vatandaşıyım
  Moskova da 1999 doğumlu oğlum yasıyor annesi doğumdan sonra bir rus adamla evliendi ve cocuğumu onun uzerine kaydetti .babası olarak.
  oğlumu kendi nüfusuma gecirmek istiyorum oğlum da istiyor bunu
  Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor yardım ederseniz sevinirim.
  Mustafa yenilmez

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • Дежурный юрист  refresh  karabük

  Kaç yaşında senin oğlun?

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • karabük  refresh  Дежурный юрист

  24 yaşında

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • Дежурный юрист  refresh  karabük

  Bu yaşta, oğul tamamen büyümüştür ve kiminle yaşayacağına ve nasıl iletişim kuracağına kendisi karar verebilir. Burada yasal prosedürlere gerek yoktur.

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • karabük  refresh  Дежурный юрист

  Я не могу зарегистрировать собственное население, потому что оно зарегистрировано на кого-то другого. Оттуда ему нужно удалить свою идентификационную запись. Как мы можем сняться с учета?

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • Дежурный юрист  refresh  karabük

  Çalışma için belgeleri info@advokatorium.com adresine gönderin.

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • karabük  refresh  Дежурный юрист

  Как мы можем подать иск об отказе в отцовстве?

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • Дежурный юрист  refresh  karabük

  Это сложная процедура, но это возможно, какие у вас цели в итоге, что хотите получить в конце? Нужно понимать конечную цель.

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • karabük  refresh  Дежурный юрист

  Мой собственный сын и я хотим передать его моему населению.

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • Дежурный юрист  refresh  karabük

  Не понятно, напишите другими словами, что значит - "хотим передать его моему населению"?

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • karabük  refresh  Дежурный юрист

  Я хочу передать это своему сыну и населению.

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • Дежурный юрист  refresh  karabük

  Напишите на турецком языке простыми словами и подробно, пока не понимаю, какую задачу надо сделать. Hangi görevin yapılması gerektiğini anlayana kadar Türkçe olarak basit kelimelerle ve ayrıntılı olarak yazın.

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • karabük  refresh  Дежурный юрист

  kendi nufusuma kayedtmek istiyorum türk vatandaşı olmasını istiyorum.
  başkasının nufusuna kayıtlı olduğu için olmuyor başkasının nufus kaydından cıkarılması gerekiyor.

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • Дежурный юрист  refresh  karabük

  Şu anki milliyetiniz nedir? Eşinizin ve oğlunuzun milliyeti nedir?

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • karabük  refresh  Дежурный юрист

  BEN TÜRK VATANDAŞIYIM
  OĞLUM VE ANNESİ RUS VATANDAŞI

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • Дежурный юрист  refresh  karabük

  Oğlunuz Rusya vatandaşı ise 24 yaşında, ikametgahını ve vatandaşlığını kendisi seçiyor. Onu Türk vatandaşı olmaya zorlayamazsınız, bunu kendi isteğiyle yapmalıdır.

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • karabük  refresh  Дежурный юрист

  kendisi istiyor zaten ben babasını ben olduğunu kanıtlamaya calışıyorum.

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • Дежурный юрист  refresh  karabük

  Baba ve oğlun aile bağlarını mahkemede kanıtlayabilir, inceleme için belgeler gönderebilirsiniz.

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • karabük  refresh  Дежурный юрист

  oğlum moscowada yaşıyor ofisiniz nerde telefonunuzu ve adresinizi verirseniz oğlum sizinle ilitişime gececek

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • Дежурный юрист  refresh  karabük

  İlk önce belgeleri incelemeniz gerekir.

  refresh Ответить 02.07.2023  
 • Гость  refresh  Дежурный юрист

  Aynı sey bızdede vat nasıl yol ızlıyebılyoruz acaba

  refresh Ответить 06.07.2023  
 • Дежурный юрист  refresh  Гость

  Bize detaylı olarak vatandaşlık, yaş, evlilik vb.

  refresh Ответить 06.07.2023  
 • adana

  Şirketimin ürünü için Rusyada marka tescili yaptırmak istiyorum yardımcı olurmusunuz.

  refresh Ответить 01.06.2023  
 • Дежурный юрист  refresh  adana

  Evet, lütfen tescil ettirmek istediğiniz kişinin ticari markasını ve ayrıntılarını e-posta ile gönderin. info@advokatorium.com

  refresh Ответить 02.06.2023  

 

 

Посещаемость:

Яндекс.Метрика